top of page

SAT-Fen Dersleri İçin Drama Kitabı

Science At Theatre (SAT); Hayatboyu Öğrenme Programı'nın (Lifelong Learning Program; LLP) bir alt programı olan Leonardo Da Vinci programında kabul edilmiş ve 2013-2015 yılları arasında uygulanmış olan inovasyon projesinin aktarılması projesidir.

Zorunlu eğitim müfredatında yer alan Fen Bilimleri dersi içeriğinin drama teknikleriyle uygulanmasını temel alan eğitim metodolojisini geliştirir.


Bu metod, Roma Üniversitesi Fizik Departmanı "Tor Vergata" ve "II Globetto" kültür derneği tarafından geliştirilmiştir ve ortaokul öğrencilerine yönelik "Bilim performansları" 10 yılı aşan bir üretim, geliştirme ve yaygınlaştırma sürecine dayanan uzun süreli bir deneyim üzerine inşa edilmiştir.


Uygulama süreci boyunca, SAT metodolojisi İtalya, Yunanistan, Türkiye, Letonya ve Hollanda'dan proje ortaklarına aktarılmıştır.


SAT metodolojisi aktivitelerinin doğrudan yararlanıcıları ortaokul öğretmenleri ve öğrencileridir.


Yayına Hazırlayan: Federica D’Armini

Yazarlar: Giovanni Casini, Federica D’Armini, Daniela De Lillo, Roberto Mancini, Roberto Piazzesi

Grafik Tasarım: Gianfranco Pintus

Yayın Yeri: Deneyimsel Eğitim Merkezi

Tarih: 2015SAT-FEN-DERSLERINDE-DRAMA
.pdf
PDF dosyasını indir • 740KB

5 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Örgüt Yönetimi Eğitim Kılavuzu

Bu eğitim kılavuzu (T-Kit), yönetim tekniklerinin teorik temeli ve pratik uygulamaları konusunda bilgi vererek Avrupa’da düzgün yönetilen gençlik örgütlerinin gelişimini teşvik etmeyi hedefler. Hedefl

Proje Yönetimi Eğitim Kılavuzu

Bu eğitim kılavuzu, proje yöneticisine bir projenin işleyişini izleyebilmesi için çeşitli ipuçları ve temellerle birlikte somut bir “adım adım” yaklaşım sağlayan bir çerçeve önerisi olarak görülmelidi

Comments


bottom of page